Zápas s Tury jsme nezvládli

SLUNETA vycestovala k zápasu do Svitav už s novou posilou z Handlové Thompsonem, který má v kádru nahradit Jeffersona, který po vzájemné dohodě opouští náš klub ještě ve zkušební době. Eventuální vítězství ve Svitavách by Slunetu udrželo v boji o první šestku.

Úvod utkání byl z obou stran útočně laděný a mírně navrch měli domácí hráči, kteří se mohli spolehnout na střelbu za tři body. Velkou oporu měli domácí také v Roseborovi. Stav po první čtvrtině 23:21. V druhém dějství zpřesnili Tuři obranu a už nám nedovolovali tolik košů, naopak na druhé straně pokračovali v útočném snažení a to jim neslo ovoce v podobě poločasového náskoku 44:34.

Třetí čtvrtina rozhodla o konečném výsledku, v ní jsme úplně vyhořeli v útoku a domácí, nabuzeni z prvního poločasu, pokračovali v dobré kombinační hře a díky tomu si vybudovali až osmnáctibodový náskok (58:40). Po odehraných 30 minutách svítilo na tabuli skóre 62:46. Když však poslední dějství otevřel domácí Bašta tříbodovým košem, bylo zle. Tuři se dostali už do takového „laufu“, že si na hřišti dělali, co chtěli. Naopak naši hráči se stále nemohli trefit z dálky a náskok Svitavských narůstal a narůstal. Závěr utkání už měl pak ze strany domácích exhibiční prvky. Utkání ve Svitavách jsme nezvládli a nezbývá než pogratulovat soupeři, poučit se z chyb a dobře se připravit na další utkání, které nás čeká v neděli 4. 12. doma s Prostějovem.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 85:58 (23:21 44:34 62:46)

Body domácí: Mickelson 16, Bannister 15, Vučica 14, Mays a Bašta po 11, Roseboro 10, Jelínek 5, Teplý 3
Body hosté: Pecka 14, Abercrombie 10, Glover 8,  Bosák a Smith po 7, Igrutinovič 4, Thompson, Šmíd, Šteffel a Votroubek všichni po 2
Trojky: 24/6 – 16/1
Trestné hody: 11/7 – 21/15
Doskoky: 38 - 40
Osobní chyby: 22 - 16